مراحل قانون جذب

قانون جذب می‌گوید: به هر آن چیزی که فکر کنید، وارد زندگیتان می‌شود. بنابراین شما می‌توانید به تمام اهداف و خواسته‌هایتان برسید. اما دلیل اینکه بسیاری از افراد به خیلی از خواسته‌ها و اهدافشان نمی‌رسند این است که ذهن‌شان جلو رسیدن به آرزوهایتان را می‌گیرد.
قانون جذب یک سیستم بسیار پیچیده‌ای است که با ذهن و افکار ما رابطه مستقیم دارد. البته منظور از یک سیستم پیچیده این نیست که خیلی سخت بتوانیم از این قانون استفاده کنیم. بلکه قانون جذب کار را برای ما در جهت رسیدن به اهداف و آرزوهایمان ساده می‌کند.

بنابراین شما با تمرکز بر روی چیزهایی که می‌خواهید، آنها را به سمت خودتان جذب می‌کنید. البته تمام این موارد اساس و پایه‌ی مراحل قانون جذب است و شما برای اینکه با استفاده از این قانون بتوانید به تمام اهداف و خواسته‌هایتان برسید باید یک سری کارها را انجام دهید که در ادامه به صورت کامل شما را با این کارها آشنا می‌کنیم.
دقیقاً مثل غول چراغ جادو! زمانی که شما آن را در اختیار دارید می‌توانید به تمام آرزوها و اهدافتان برسید. اما اول باید یاد بگیرید که چطور غول چراغ جادو را احضار کنید. دقیقا مشکل بسیاری از افراد برای استفاده از قانون جذب همین مورد است.

در ادامه شما را با مراحل قانون جذب آشنا خواهیم کرد. 7 مرحله‌ای که برای رسیدن به آرزوها و اهدافتان بسیار مهم و حیاتی هستند. اگر این مراحل را مو به مو و درست پشت سر بگذارید، مطمئن باشید نتایجی را که میخواهید را می‌گیرید. البته همه چیز به خودتان بستگی دارد.

1- تصمیم بگیرید:

اولین مرحله از مراحل قانون جذب این است که باید تصمیم بگیرید چه چیزی را میخواهید. باید اهداف و خواسته‌هایتان را مشخص کنید.
یکی از دلایلی که باعث می‌شود خیلی از افراد با استفاده از قانون جذب نتوانند به اهداف و آرزوهایشان برسند این است که اصلاً مشخص نمی‌کنند چه چیزی را می‌خواهند. باید آرزوهایتان را شفاف و واضح مشخص کنید. برای این کار بهتر است همین الان یک کاغذ و خودکار بردارید و تمام اهداف و آرزوهایتان را مو به مو با جزئیات کامل بنویسید. این کار دقیقا یک هدف گذاری برای رسیدن به اهداف و خواسته‌هایتان است.

اگر شما ندانید که دقیقاً چه آرزوهایی دارید، نمی‌توانید به درستی درخواست‌تان را به کائنات و جهان هستی بفرستید و قانون جذب نمی‌تواند به درستی به خواسته شما پاسخ بدهد. برای اینکه مشخص کنید دقیقاً چه آرزو و چه هدفی دارید از خودتان بپرسید که چه چیزی می‌خواهید و با چه چیزهایی احساستان خوب می‌شود.

اقدام کنید:
در این مرحله از قانون جذب می‌خواهم به شما یک تمرین و یک کار عملی بدهم:
هرچیزی را که می‌خواهید با مشخصات کامل و واضح بنویسید. هرچه اهدافتان واضح‌تر نوشته شود، کائنات سریعتر و زودتر جوابتان را خواهند داد و شما را به آن چیزی که میخواهید می‌رسانند.

2- درخواست کنید:

دومین مرحله از مراحل قانون جذب درخواست کردن هدف و آرزوهایتان می‌باشد. بعد از این که مشخص کردید چه چیزی را می‌خواهید، نوبت آن رسیده که درخواست آرزوهایتان را به کائنات بفرستید.
بهترین راه برای درخواست از کائنات این است که تمام جزئیات اهدافتان را به صورت کاملاً واضح بنویسید. همین که مشخصات کامل اهدافتان را بنویسید، موشک خواسته‌ی شما به سمت کائنات فرستاده می‌شود.

به عنوان مثال:ماشین دلخواهتان را می‌توانید با نوشتن جزئیات و مشخصات کاملش بر روی کاغذ درخواست کنید. مثلاً: من خیلی خوشحالم که یک ماشین بی ام و قرمز رنگ دارم و هر روز با این ماشین به محل کار می‌روم.
به این نکته دقت کنید که به هیچ عنوان از زمان آینده استفاده نکنید، مثلاً نگویید: من یک ماشین بی ام و قرمز رنگ خواهم داشت.
باید درخواست‌تان را به زمان حال بنویسید، طوری که انگار به همان خواسته و هدف رسیده‌اید. همچنین بهتر است از ضمیر ”من” استفاده کنید، چون که کائنات به شما بر می‌گردد.

تا جای ممکن از کلمات احساسی که حس و حالتان را خوب می‌کند استفاده کنید، کلماتی مثل: لذت، شادی، شکرگزاری و… .
استفاده از کلمات احساسی باعث ایجاد حس خوب در شما می‌شود. وقتی از این کلمات استفاده کنید، ارتعاشی که به کائنات ارسال می‌کنید قوی‌تر می‌شود، چون شما را احساساتی کرده و روند درخواست‌تان را قدرتمندتر می‌کند.
به خاطر داشته باشید که احساسات، دروازه‌ی ضمیر ناخودآگاه است. برای اینکه با استفاده از قانون جذب به خواسته و هدفتان برسید، باید هر روز درخواست‌تان را به کائنات ارسال کنید و به آرزوهایتان فکر کنید. باید برای آرزوهایتان یک هدفگذاری روزانه داشته باشید و آنها را مرور کنید. در واقع هر روز و هر لحظه باید خواسته‌هایتان را در ذهن‌تان بیاورید.

کلید موفقیت در قانون جذب این است که باید به صورت خودآگاه ارتعاش خواسته‌تان را بفرستید تا وارد ضمیر ناخودآگاهتان بشود. در ابتدا ممکن است کمی برایتان سخت و دشوار باشد. اما وقتی وارد ضمیر ناخودآگاهتان شود، به صورت ناخودآگاه ارتعاش هدف و خواسته‌تان را به کائنات ارسال می‌کنید.

اقدام کنید:
خواست و اهدافتان را با جزئیات کامل بنویسید و هر روز به صورت خودآگاه مرور کنید. بهترین راه برای فرستادن درخواستتان به کائنات این است که بر روی اهداف و خواسته هایتان تمرکز کنید. هرچه تمرکز شما قوی تر باشد زودتر به آن هدف و خواسته که دارید می رسید.

3- تجسم کنید:

یکی از تکنیکهای بسیار قوی از مراحل قانون جذب، تجسم کردن آرزوها و خواسته‌هایتان است. یکی از کارهایی که بسیاری از افراد برای استفاده از قانون جذب انجام نمی‌دهند این است که آرزوهایشان را تجسم نمی‌کنند. تجسم کردن یکی از قدرتمندترین روش‌ها برای استفاده از قانون جذب است.

آیا میدانستید که تجسم کردن یک تکنیک بسیار قدرتمند است که از نظر علمی هم ثابت شده است و شما می‌توانید از این تکنیک برای رسیدن به آرزوها و اهدافتان استفاده کنید؟ در حقیقت بسیاری از ورزشکاران برای بهبود عملکردشان و افزایش سطح مهارت بالاتر از این روش استفاده می‌کنند. دلیل استفاده از این تکنیک آن است که ذهن فرق بین تجسم واضح و واقعیت را تشخیص نمی‌دهد.
به عنوان مثال: اگر همین الان تصور کنید که ۱ لیموی بسیار ترش را از وسط نصف کرده‌اید و بین دندان‌تان بگذارید و فشارش دهید، آبلیمو بر روی زبان‌تان خواهد ریخت و لیمو بسیار بسیار ترش است. اگر واقعاً این مورد را تجسم کرده باشید، بزاق دهان‌تان ترشح شده است.
وقتی شما تجسم می‌کنید، مغزتان مسیرهای عصبی جدید می‌سازد و فاصله‌ی بین دنیای فیزیکی که در آن زندگی می‌کنید با دنیایی که تجسم کرده‌اید نزدیک و نزدیکتر می‌شود.

آیا جان آسراف را در فیلم راز به خاطر می‌آورید؟ کسی که توانست با تابلوی آرزوها به تمام خواسته‌هایش برسد. تابلو آرزوها یا تابلو کائنات از عکسهایی از اهداف و آرزوهای شما تشکیل شده است که باعث می‌شود قدرت تجسم‌تان چندین و چند برابر شود. اگر برایتان تصور آرزوها کاری دشوار است، می‌توانید از این تکنیک برای رسیدن به آرزوهایتان استفاده کنید.

کارکرد قانون جذب به این صورت نیست که شما یک بار تجسم کنید و به اهداف و آرزوهایتان برسید. برای این که بتوانید از قانون جذب نتیجه بگیرید، باید تجسم خواسته‌هایتان را به طور منظم و روزانه انجام دهید تا کم کم آرزوهایتان به ساده‌ترین شکل ممکن وارد زندگی‌تان بشود.
ممکن است تجسم کردن چیزی که الان آرزویش را دارید کمی سخت و دشوار باشد، مخصوصاً در ابتدای راه، به همین دلیل است که می‌گویم باید روزانه زمانی را برای تمرین کردن بگذارید و هر روز تمرین کنید.

بهترین زمان برای تجسم کردن، قبل خواب و بعد خواب است؛ چون وارد زمان آلفا می‌شوید. همیشه این جمله را به یاد داشته باشید که ”تکرار مادر تمام مهارت‌هاست”. برای این که بتوانید در قانون جذب مهارت بالایی را کسب کنید و بتوانید با استفاده از قانون جذب به اهداف و خواسته‌هایتان برسید، باید تمارینی را که انجام می‌دهید، تکرار کنید تا ملکه‌ی ذهن‌تان شود.
پس به هیچ عنوان فکر نکنید که یکباره می‌توانید به تمام اهداف و آرزوهایتان برسید. توقع نداشته باشید که با چند بار تجسم کردن و سپس رها کردن، به آن چیزی که می‌خواهید می‌رسید. اگر تکنیک تجسم کردن را هر روز انجام دهید مهارت‌تان در این تکنیک افزایش پیدا می‌کند. هرچقدر مهارت‌تان را افزایش دهید، شانس اینکه قانون جذب برای شما کار کند بیشتر می‌شود.

اقدام کنید:
با خودتان عهد ببندید که روزانه زمانی را برای تجسم کردن می‌گذارید. هر روز زمانی را در نظر بگیرید و تجسم خلاق را تمرین کنید. یک مکان ساکت و آرام را در نظر بگیرید، بنشینید، چشمانتان را ببندید و فکر کنید که به تمام اهداف و آرزوهایتان رسیده‌اید. اگر کمی برایتان سخت و دشوار است می توانید از تابلوی آرزوها استفاده کنید.

4- احساس کنید:

دلیل اینکه خیلی از افراد از تجسم کردن و عبارات تأکیدی نتیجه نمی‌گیرند، این است که خواسته و اهدافشان را احساس نمی‌کنند. تا زمانی که حس رسیدن به خواسته‌تان را در خودتان ایجاد نکنید، هرگز نمی‌توانید به آن چیزهایی که می‌خواهید برسید.
احساس کردن، قدرت بسیار بالایی در قانون جذب دارد و تنها دلیل انجام تمارین این است که شما آن هدف و خواسته‌تان را احساس کنید.
احساس یک دریچه‌ی بسیار قدرتمند در ضمیر ناخودآگاه است. اگر هیچ شور و شوقی نداشته باشید و هر چقدر درخواستتان را به کائنات بفرستید، چطور انتظار دارید که کائنات شما را به خواسته و هدفی که دارید برساند.
افکار دارای انرژی و ارتعاش می‌باشد و هر چیزی که وارد ذهنتان بشود ارتعاشش به سمت کائنات فرستاده می‌شود. اما احساس و شور و شوق باعث می‌شود که قدرت این ارتعاشی که فرستاده شده است چندین و چند برابر ‌شود. همین باعث شده ارتعاش به شدت قوی در جهت رسیدن به اهداف و خواسته‌هایتان به کائنات ارسال کنید.

برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید، احساسات پنج گانه را اضافه کنید. به عنوان مثال: تجسم کنید که در یخچال را باز کرده‌اید. یک لیموی تازه و ترش را از داخل یخچال بردارید، بر روی میز آشپزخانه بگذارید و آن را با چاقو نصف کنید. با بریدن لیمو آب لیمو از لیمو خارج شده است. حالا لیمو را بالا بیاورید و با چشمانتان ببینید. کمی فشارش بدهید تا آب خارج بشود. کمی نمک روی آن بپاشید و آن را در بین دندان‌هایتان بگذارید و فشار دهید. آب بسیار ترش لیمو بر روی زبانتان می‌ریزد.
آیا حالا که این متن را خواندید، آب دهانتان راه افتاد؟
وقتی چیزی را تجسم می‌کنید، باید در این حد واضح و دقیق باشد تا ذهنتان در برابر آن واکنش نشان بدهد. به همین دلیل برای نتیجه گرفتن بهتر، باید به تجسم و جملات تاکیدی‌تان احساس و جزئیات اضافه کنید.

اقدام کنید:
هرگاه تمرین قانون جذب انجام می‌دهید سعی و تلاش کنید تا اهداف و آرزوهایتان را احساس کنید. هر چقدر احساس‌تان بیشتر باشد، نتیجه بیشتری را خواهید گرفت.

5- شکرگزاری کنید:

علاوه بر تجسم کردن و نوشتن اهداف و آرزوها، می‌توانید از شکرگزاری هم استفاده کنید. به هیچ عنوان شکرگزاری را در قانون جذب فراموش نکنید. قانون شکرگزاری یک عامل حیاتی و قانون بسیار مهم در قانون جذب است.

شکرگزاری، ارتعاشی را که به کائنات ارسال می‌کنید قوی‌تر می‌کند. شکرگزاری آنقدر قدرتمند است که با استفاده از آن می‌توانید زندگی‌تان را به طور کامل متحول کنید. به عبارت دیگر وقتی بابت چیزی شکرگزار هستید، به کائنات این پیام را می‌رسانید که به آن اهداف و خواسته رسیده‌اید. همین موضوع باعث می‌شود شما یک زندگی سرشار از شادی و فراوانی را جذب کنید.
به عبارت دیگر وقتی از قانون شکرگزاری استفاده نکنید، اتفاق خاصی برای‌تان نمی‌افتد و در حال قدم زدن و شکایت هستید و از زندگیتان راضی نیستید. پس شکرگزاری را بسیار جدی بگیرید چون در زندگیتان معجزه میکند.
وقتی بابت اهداف و آرزوهای‌تان شکرگزار باشید، در واقع به کائنات نشان می‌دهید که به آرزوهایتان همین حالا رسیده‌اید.

اقدام کنید:
در شکرگزاری، بهتر است یک لیست شکرگزاری آماده کنید. بابت هر چیزی که دارید و یا می‌خواهید داشته باشید، شکرگزاری کنید. برای این کار تمام چیزهایی که دارید و اهداف و آرزوهایتان را بنویسید و احساستان را خوب کنید.

6- باور داشته باشید:

یکی از مهمترین مراحل قانون جذب که معجزه می‌کند، داشتن باور و ایمان قلبی در جهت رسیدن به اهداف و آرزوها می‌باشد. برای اینکه بتوانید نتایج فوق العاده‌ای از قانون جذب بگیرید، باید باور داشته باشید که با استفاده از این قانون می‌توانید به تمام اهداف و آرزوهایتان برسید.

بسیاری از افراد در هنگام استفاده از قانون جذب شکست می‌خورند و یا به آن نتیجه‌ای که می‌خواهند، نمی‌رسند و یکی از دلایلش این است که باور نمی‌کنند با استفاده از قانون جذب می‌توانند به تمام آرزوهایشان برسند. آنها تجسم می‌کنند که به آرزوهایشان رسیده‌اند، اما در اعماق وجودشان باور ندارند. وقتی باور نداشته باشید که می‌توانید به آرزوهایتان برسید، هرگز نمی‌توانید از قانون جذب استفاده کنید. برای این کار باید ایمانتان را نسبت به قانون جذب افزایش دهید.

اقدام کنید:
آیا در جهت رسیدن به آرزوهایتان تلاش می‌کنید؟ اگر در جهت رسیدن به آرزوهایتان تلاش می‌کنید و می‌خواهید که با استفاده از قانون جذب به تمام آنها برسید، نشانه‌ی این است که به این قانون ایمان دارید. اما اگر اقدام نکنید، به این معناست که به قانون جذب ایمان ندارید.
این جمله را به خاطر داشته باشید: ”شما آن چیزی هستید که انجام می‌دهید، نه آن چیزی که می‌گوید انجام خواهید داد” بسیاری از افراد در مورد اهدافشان صحبت می‌کنند، اما هیچ اقدامی در جهت رسیدن به آن انجام نمی‌دهند.

7- دریافت کنید:

آخرین مرحله از مراحل قانون جذب، دریافت کردن و رسیدن به آرزوهاست. اگر تمام مراحل قانون جذب را درست انجام داده باشید، در این مرحله به تمام اهداف و خواسته‌هایی که دارید می‌رسید.
گاهی اوقات برای دریافت کردن، باید رها کنید. به عنوان مثال: شما نمی‌توانید رابطه‌ی جدیدی را آغاز کنید در صورتی که هنوز در رابطه قبلی هستید. اگر می‌خواهید لباس جدیدی بخرید باید لباس‌های قبلی را رها کنید و برای لباس‌های جدید جا باز کنید.

زمانی می‌توانید یک زندگی جدید را شروع کنید که چیزهای قدیمی را رها کنید و شرایط جدید را ایجاد کنید. باید باورهایتان را تغییر دهید و باور و عادت‌های درست را جایگزین باورهای قدیمی کنید.
بیشتر مردم، عادت‌ها و باورهای قدیمی خود را نگه می‌دارند و تعجب می‌کنند که چرا کائنات آنها را به آن چیزی که می‌خواهند، نمی‌رسانند. اگر درگیر باورهای قدیمی باشید، نمی‌توانید باورهای جدید را جایگزین کنید.

اقدام کنید:
برای اینکه نتیجه بگیرید، باید در جهت رسیدن به آرزوهایتان اقدام کنید. یکی از بهترین و مؤثرترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، بخشش است. سعی کنید ببخشید و در عوض این راه می‌توانید بدست آورید.
اگر می‌خواهید در کسب و کارتان رشد کنید، بیاموزید که ارزش بیشتری را به مخاطبانتان ارائه دهید. اگر می‌خواهید دیگران به شما احترام بگذارند، اول خودتان به دیگران احترام بگذارید. اگر می‌خواهید موفق شوید، کمک کنید تا دیگران موفق شوند.
برای اینکه بتوانید از قانون جذب نتیجه بگیرید حتما باید اقدام کنید. اگر هیچ اقدامی نکنید مطمئن باشید نتیجه را که می خواهید نمی‌گیرید.

3 Comments

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • سلام و درود
   توی پروفایل شخصی شما قرار گرفته.
   وارد حساب کاربری خودتون که شدید، از قسمت دوره‌های تهیه شده و یا دانلودها قابل دسترسی هست. بازم اگر مشکلی بود، بهمون اطلاع بدید. راهنماییتون می‌کنیم.

  • سلام. هدیه‌ای که براتون در نظر گرفتیم کتاب “برنامه اهداف نهایی” هست که بصورت فایلهای صوتی بوده و میتونید همین الان از قسمت محصولات سایت بصورت کاملاً رایگان دانلودش کنید.
   موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید