: :
Queue

مواظب باورهای محدودکننده باشیم

همه‌ی ما از کودکی در معرض ورودی‌های محدودکننده‌ای بودیم که از طریق رسانه‌ها، اطرافیان، جامعه و مدرسه و غیره به ذهن ما وارد شده و باورهای محدودکننده‌ای را در مورد هر کدام از جنبه‌های زندگی در ذهن ما ساخته است.

ما در هر کدام از جنبه‌های زندگی مثل سلامتی، ثروت، روابط، معنویت، شخصیت و غیره باورهای محدودکننده‌ای داریم که اگر میخواهیم به نتایج خوبی در هر کدام از این جنبه‌ها برسیم باید آن باورها را پیدا کرده و اصلاحشان کنیم.

یعنی باید به جای باورهای محدودکننده، باورهای قدرتمند کننده در ذهنمان بسازیم.
برای این کار ضروری است که ابتدا راه ورود افکار مخرب به ذهنمان را بگیریم. یعنی ورودی‌های ذهنمان را کنترل کنیم.

ورودی‌های ذهن خود را کنترل کنیم

اگر میخواهیم بر روی ذهنمان کار کنیم باید فضایی قرنطینه برای ذهنمان ایجاد کنیم و اجازه ندهیم ورودی‌های منفی تلاشهای ما برای ساختن باورهای جدید و مثبت را بر باد بدهند. اینجاست که ضرورت کنترل ذهن مشخص میشود.

اگر تصمیم گرفتی که باورهایت را تغییر دهی و به جای طرز تفکرهای کهنه و محدودکننده گذشته‌ات که نتایج نامطلوب در زندگی‌ات ایجاد کرده بودند، باورهایی قدرتمند بسازی تا نتایجی خوشایند را برایت ایجاد کنند باید به خودت متعهد شوی که سبک زندگی‌ات را تغییر دهی و افکار متفاوتی به خورد ذهنت بدهی.

قدرتمندترین روش کنترل ورودی‌های ذهن را بشناسید

در تمام سالهایی که بر روی کنترل ذهنم کار کردم و تلاش کردم افکار و باورهای مقوی به خورد ذهنم دهم تا ذهنی ثروتمند، خلاق و قدتمند برای خودم بسازم، به این نتیجه رسیدم که بهترین و قدرتمندترین باوری که میتواند تمام باورهای محدود کننده و مخرب من را از ریشه سست کند باور توحیدی است. باوری که بهترین منبع ساختن آن کتاب قرآن است.

من سالهاست که به اخبار تلویزیون و حواشی زندگی دیگران گوش نمیدهم. افرادی را که به رشد ذهنی من کمکی نمیکنند از زندگی‌ام حذف کردم و بزرگترین تفریح من مطالعه کتابهای الهام‌بخش، فکر کردن و نوشتن در مورد خواسته‌هایم، تفریح کردن و توجه به زیبایی‌های اطرافم و از همه مهمتر مطالعه و درک قرآن است.

به این ترتیب ذهنم را در تحت کنترل گرفته‌ام و من میگویم که چه فکری وارد ذهنم شود و چه باوری ساخته شود، من تصمیم میگیرم که باورهای توحیدی را اساس و پایه تمام طرز تفکرهایم قرار دهم. نه افکار شرک‌آلود و محدودکننده که قدرت را از من میگیرند و احساس خفقان به من میدهند.

زیرا فهمیدم که قانون خداوند به افکار و باورهای من پاسخ میدهد و زندگی من را مشابه همان چیزی که در ذهنم میگذرد شکل میدهد.

در فایل صوتی زیر میخوام در مورد یکی از قویترین و قدرتمندترین راههای کنترل ورودی‌های ذهن صحبت کنم.

ازت میخوام این فایل رو با دقت و درک کامل گوش کنی و برای بهترین دوستان خودت ارسال کنی…

این فایل تا مدت محدودی به صورت رایگان قابل استفاده است.

در صورت نیاز آن را دانلود کرده و روی سیستم خود ذخیره نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید